Haber

Siemens Healthineers, Shenzhen’deki Ar-Ge Çalışmalarıyla Üretimi Genişletecek

Çin’in doğusunda Şanghay’da düzenlenen 4. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) Tıbbi Ekipman ve Sağlık Gereçleri Standında sergilenen bir Siemens PET/CT cihazı, 6 Kasım 2021. (Fotoğraf: Zhang Yuwei/Xinhua)

SHENZHEN, 23 Mayıs (Xinhua) — Alman sağlık teknolojisi şirketi Siemens Healthineers, Çin’in teknoloji merkezi olan Shenzhen’de modern bir araştırma ve üretim tesisi kurmak için 1 milyar yuan (yaklaşık 142 milyon ABD Doları) daha yatırım yapacağını duyurdu.

Şirketin Pazartesi günü yaptığı duyuruya göre bu tesis, Siemens Healthineers’ın Shenzhen’deki ikinci Ar-Ge ve üretim tesisi olacak.

Bernd Montag, “Çin, Siemens Healthineers için temel bir öneme sahip. Teknolojik bilgisi ve ortaklıklara ve yeniliğe açıklığı sayesinde, hem yerel hem de küresel olarak bizim için şimdiden stratejik bir yenilik itici gücü oldu ve olmaya devam edecek” dedi. Siemens Healthineers’ın CEO’su.

Montag, “Shenzhen’deki üretimin yanı sıra bir araştırma merkezine yatırım yapma kararımız, Shenzhen’in yenilikçi kapasitesinin ve öncü ruhunun bir kanıtıdır” dedi.

Siemens Healthcare, ilk genel merkezini 2002 yılında Shenzhen’de kurdu ve Shenzhen o zamandan beri şirketin en büyük araştırma ve üretim merkezlerinden biri haline geldi. Siemens Healthcare’in faaliyet alanları arasında manyetik rezonans sistemleri, anjiyografi sistemleri ve tıbbi elektronik bileşenler yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu